Kablolu Apple kulaklıklarınız 4 Dolar’a kablosuz yapılır

0
43

Sam Cashook isimli bir Reddit kullanıcısı, sadece 4 dolar harcayarak kablolu Apple marka kulaklıkları kablosuz hale getiriyor.

Ortalama bir buçuk sene pil ömrü olan Apple kablosuz kulaklıkların bir çiftine 160 dolar ödemek çoğu insan için can sıkıcı olabiliyor. Sam Cashook isimli bir Reddit kullanıcısı bu duruma canı sıkılanlardan biri ve Apple’ın son zamanlardaki en popüler bu cihazına minik bir servet ödemek yerine, yeni-dönüştürmeyi düşünmüş ve halihazırda kullandığı kablolu Apple kulaklıkları, 4 dolarlık elektronik parçayla modifiye ederek kablosuz hale getirmiş. Cashook bir çift kablolu kulaklığı nötralize ettikten sonra eBay’den ucuza satın aldığı bir kulak arkası kulaklığın iskeletiyle modifiye etmiş. Daha sonra Apple kulaklıkları bu iskelet üzerinde birbirine bağlayarak böylece kulakiçi hoparlörleri, diğer kulaklığın hoparlörlerinin yerine geçirmiş. Hassas bir lehimleme çalışması sonunda gayet iyi çalışan bir çift kablosuz kulaklık ortaya çıkmış.

Bu arada bu ev yapımı kulaklıkların da bazı tehlikeleri bulunuyor; örneğin spor yaparken takarsanız minik bir elektrik çarpmasına uğrayabilirsiniz

Kaynak: Gizmodo

Leave a reply